Končí zábava, začíná práce

16. června 2007 v 11:26 | P. G. |  Napsali jiní
Bylo hezké slunečné odpoledne, těsně před prázdninami. Všichni studenti měli největší část studia před sebou, tak se rozutekli po zábavách, koupalištích a na zahraniční dovolené. To jsme jim my ostatní jen tiše záviděli. Pro nás začal čas nakouknout do "dospěláckého" života a začít pracovat.A alespoň si pak za své(!) peníze užít zbytek prázdnin.
Našli jsme brigádu na poště.Z počátku jsme byli rádi za každou práci, ale ty 12-ti hodinové směny byly přeci jen trochu zarážející. Přece jen student, zvyklý ráno vstávat na půl osmou a vracet se hned po pár obědních hodinách ve škole, kde nebyla až tak moc velká fyzická námaha, by se mnou určitě souhlasil. Ale touha být jako "oni", jako zbylá část produktivního národa byla silnější. Rozhodli jsme se, jdeme do toho!
Nařídila jsem si ráno budíka na půl páté ráno. Snad vstanu včas.
Ráno budík zvoní, nikam se mi nechce. V tomto čase se jiní vracívají domů ze zábav. Překonala sem první pocity zničeného, ale už pracujícího občana a vyrazila jsem směr pošta. Po skoro hodinové cestě přes celou Prahu - s podnapilými lidmi v tramvaji a poslouchání jejich hlasitých projevů, jsem měla dojem, že jsem se asi musela zbláznit. Konečně vidím cílovou stanici. Co mě tam čeká? Jsou mé obavy na správném místě?
Na to jsem si odpověděla o pár hodin později. Vešla jsem do obrovských skladů, plných novin a časopisů, které jsou potřeba rozeslat dle adres lidem do jednotlivých domků, měst a to po celé České republice. Pane jo, "to je hustý", pomyslela jsem si v mém slovníku dospívajícího studenta. Pustila jsem se do práce. Byl mi přidělen okruh Hradec Králové, Jaroměř a Trutnov. A tak začala moje první pracovní směna. Palety se střídaly, čas ubíhal pomalu a já se těšila na první přestávku.
Venku svítilo slunce, lidé začínali vstávat a já vybalila z batohu housku v ubrousku a flašku se šťávou. Sedla jsem si na schody na rampu a přemýšlela o životě...
O životě těch, co je "dotují" rodiče a nemusí se o nic starat....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jdete v létě někam na brigádu?

Ano. 43.5% (50)
Podle toho jakou práci seženu. 24.3% (28)
Ne. 32.2% (37)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama