Francouzská revoluce trochu jinak

21. června 2007 v 22:32 | Libor Toman |  Knižní tipy
Velká francouzská revoluce již byla popsána nesčtněkrát. Nakladatelství CDK však v těchto dnech opět přichází s velice originální publikací. Podruhé během posledních dvou let totiž nejde o prostou historii VFR, nýbrž o hlubokou analýzu společenských a kulturních fenoménů zásadního období evropské historie. Knihu napsala spisovatelka Lynn Huntová a kniha nese prostý název Francouzská revoluce.
Huntová je jednou z nejznámějších severoamerických historiček. Působila na Univerzitě v Pennsylvánii a jako hostující profesorka na celé řadě evropských univerzit. V současnosti bádá v oblasti moderních evropských dějin na Kalifornské univerzitě v Los Angeles. Její knihy jsou věnovány problematice evropských revolucí, rozvoji evropské civilizace a historiografii.
CDK v minulosti vydala další zajímavý titul o francouzské revoluci, který se tentokrát věnuje revolučními svátky. Kniha nese název Revoluční svátky v letech 1789 - 1799její autorkou je taktéž žena, francouzská historička Marie Ozouf. I v tomto případě jde o velice podnětné dílo, v jehož světle si můžeme uvědomit některé skutečnosti dneška.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama