Televize pomalu umírá

26. června 2007 v 20:05 | Libor Toman |  Společnost
"Do deseti let přijdeme o práci. Všichni, jak tady sedíme. A víte proč? Protože nás převálcuje internet a nová média. Nikomu se už nebude chtít koukat na klasickou televizi."Přesně tohle řekl na jednom maďarském veletrhu generální ředitel CMS Michael Garin, jehož firma vlastní i českou Novu.

Jak je toto tvrzení daleko od pravdy? Já osobně si myslím, že tak žhavé to zase nebude. Garin totiž trochu podcenil věrnost zákazníka, který chce ve stále měnících se podmínkách jistotu značky a média. Navíc si musíme uvědomit, že současná generace čtyřicátníků a výš na televizi vyrůstala. Televizní přijímač je pro ně i přes věk internetu hlavním zdrojem informací, neboť většinou počítač příliš neovládají.

"Smrt televize" se přesto blíží, i když nenastane za deset let. Garin zmínil i nepřítele v podobě digitální televize, která by poskytovala daleko větší množství kanálů. Tady si však musíme uvědomit, že kanály budou zřejmě placené, což si nemůže zrovna každý dovolit.
Internet se přesto hlásí o slovo. Zde není o čem diskutovat. Krátká i dlouhá videa ke stažení jsou již naprostou samozřejmostí, zatímco rychlým vývojem prochází i streamový přenos. Spousta televizních stanic se na tvz. streamy začíná orientovat - buď formou krátkých sekvencí z denního výsílání či dokonce nonstop přenosu. Na českém internetu je to především ČT24 a hudební kanál Óčko.

Pokud je faktem, že televizi uškodilo domácí video, potom o stahování filmů z internetu platí něco takového dvojnásob. Spousta lidí dnes dává přednost organizování svého kulturního života a tedy nechce čekat na to, kdy nějaká televize uvede oblíbený film. Dabing je sice v našich končinách profláknutá věc, ale mnoho mladých lidí raději vyhledává film v původním znění, kde se tolik nepotlačují okolní zvuky.

Sečteno a podtrženo, televize z našich životů postupně mizí. Jak dlouho se ještě udrží však nikdo neví. Sdílení informací je tak trochu otázkou vývoje a my ani v tomto případě nebudeme otálet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jdete v létě někam na brigádu?

Ano. 43.5% (50)
Podle toho jakou práci seženu. 24.3% (28)
Ne. 32.2% (37)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama