Úlet! Hokej pod vodou!

17. července 2007 v 11:42 | Libor Toman |  Sport
Dvacáté století nepřineslo pouze masové rozšíření sportu, nýbrž také pestrou paletu sportů. Z hlavních sportů jako je kupříkladu hokej, fotbal či basketbal vzniklo několik desítek odnoží, z nichž některé vypadají dosti zajímavě až bizarně. V poslední době velice často zaznamenávám odnože ledního hokeje.

Hokej už v globálu ztratil pouze přízvisko lední. Vždyť máme pozemní hokej, sledge hokej, floorball a kdovíco ještě. Jedním z posledních přírustků je hokej pod vodou(!), kterému se v Americe také říká octopush - asi někdo viděl, jak si pod vodou hrajou s pukem chobotnice a převzal to. Hraje se s pukem, který váží zhruba 1,4 kilogramu a má podobné rozměry jako touš na lední hokej. Hrají dva týmy po šesti hráčích, čtyři jsou na střídačce (zřejmě klasika brankář, dva obránci, tři útočníci).
Asi si říkáte, že to není moc náročné. Problémem však je, že se to hraje bez dýchacích přístrojů a tři metry pod vodní hladinou! Kumšt je tedy zřejmě v tom umět se nadechnout a posléze do puku cvrnknout. Hru, kterou před padesáti lety vymyslel Alan Blake, nyní vylepšili nově vyráběným pukem, který lépe drží na hokejce. Údajně se díky němu dá lépe kombinovat a hra je rychlejší.

Hra se tím zřejmě stane divácky atraktivnější, i když si těžko představím, že bych měl pod vodou vydržet déle než minutu. Možná tento sport získá televizní práva a my zanedlouho budeme stahovat ty nejlepší akce z podvodního hokeje. Jedna věc mi však stále není jasná. Co když brankáři dojde dech?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jdete v létě někam na brigádu?

Ano. 43.5% (50)
Podle toho jakou práci seženu. 24.3% (28)
Ne. 32.2% (37)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama