Zahradní slavnost

3. srpna 2007 v 21:18 | Libor Toman |  Společnost
Osmadvacátého dne uplynulého měsíce sešla se na mé zahradě nepočetná skupinka lidí za účelem opékání jakéhosi masa a dobré společnosti. Počasí zpočátku vypadalo nejistě, ale nakonec z toho byl pouze déšť na úvod. Jinak nás již nic nemohlo rušit. Víkendové akce se nečekaně zúčastnil i můj bratr, který si přivedl na pomoc dlouhána Jakuba.
Peďák zastupovali Michal s Ernestem, kteří oba dorazili jako první. Hlavní provianťák Lukáš, který se po celou dobu akce staral o většinu jídla a pití, dorazil s Ivošem se zpožděním. I tak byla druhá fakulta UHK, FIM, zastoupena v menšině, což však na celkové situaci nebylo vůbec znát. Jako poslední dorazil páreček Míša a Tomáš, kteří jsou známí především z působení v posilovně v Heyrovském. Tomáš původně chtěl více žen, ale tomu nedovolila případná Míšina pomsta a ani my jsme při draftu nebyli úspěšní. Nedostatek uhlíků na přípravu masa, za což mi Lukáš vynadal, nahradila kulturní zábava, která se zkládala s rozmanitých outdoorových činností. Prohlídka zahrady části návštěvníků překrývala hra petanque (neplést s ohraným pettingem).
Lukáš se mezitím postaral o řádné propečení masa, v čemž byl bezpochyby odborník. Ostatní mu tento úkol rádi přenechali, i když občas museli sledovat, jak některé kousky mizí na čas v ohni. Maso, které Lukáš do jedné hodiny nakládal, se skutečně povedlo, což kvitoval i zbytek obecenstva. Lukáš jako mistr provianťák v této kategorii uspěl a po celý večer zásoboval návštěvníky kvalitní pečení. Ne nadarmo má u Tomanů dlohodobý status VIP. Jelikož jsme neodhadli počet piv, který se musel díky Ernestově účasti naddimenzovat, musel Tomáš krátce před uzavíračkou navštívit místní profláknutou hospodu Beseda. Donešená Plzeň ostatním opět přišla vhod. S nastalou tmou jsme posléze rozjeli slibovanou světelnou show, díky které Lukáš viděl na maso a my na sebe. Doplňkovou akci poskytla i vodní dýmka a puštěný záznam šéfredaktora Libora Tomana na Galaxii TV.
Jako první vyklidil pole páreček Míša a Tomáš, následujíc harcovníky dějepisáři Ernestem a Michalem, které jsem s velkým úspěchem zavezl až na hradecký Bronx tř. E. Beneše. Lukáš s Ivošem se však zbylého masa nehodlali vzdát a i následující hodiny s chutí degustovali další várky, zatímco ostatní (povětšinou šlo o slabší nátury) odpadali. Konec patřil již této dvojici z FIMu, která se nakonec rozhodla zakempit přes noc. Ráno na ně opět čekala bohatá výslužka, což byla vzhledem k mému jogurtu netradiční snídaně. Oslava měsíce do státnic (neoficiální název) se tedy povedla a nyní již následují fotografie Michala Strobacha, které díky složité situaci nemají umělecké ambice.
1. Jedna z mála "denních fotek" zaostřená na nejmladší gaunery a slavný páreček
2.Ernest přiznal, že druhý den hraje proti veleslavnému týmu HK, ale jinak to na něm nebylo znát
3. Tomáše Kovandu viditelně něco zaujalo
4. Lukáš se chytá na první várku, viditelně to nedělá rád
5. I zábava byla aneb Krakonoš se směje
6. Lukáš viditelně spokojený se svou produkcí
7. Fotka, která je fikcí aneb jak abstinent stěhuje flašky
8. Ernest rozjímá nad sklenicí piva nebo nad zítřejším zápasem
9. Tomáš umí pobavit a Petr se zase umí řehnit
10. Lukáš kontroluje kvalitu masa, videlně je spokojen
11. Příprava další várky hlavním provianťákem
Kompletní sada fotek v neosekané verzi je k dispozici u hlavních pořadatelů akce či u hlavního fotografa zahradní slavnosti Michala Strobacha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomas...:D VIP Tomas...:D VIP | E-mail | 3. srpna 2007 v 21:38 | Reagovat

Houbycky libor mel pivoooo jo..:D:D:D:D

2 Libor Libor | E-mail | Web | 4. srpna 2007 v 0:24 | Reagovat

Ale jenom v ruce:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama