I mistr koncern se utne

16. října 2007 v 11:06 | Libor Toman |  Sport
Okurková sezóna v NHL byla oproti minulosti vyplněna jednou zásadní změnou, která se dotkla opravdu každého hráče. Tušíte správně - do ligy přišla nová generace dresů Reebok, která uplatňuje technologii, jenž má efektivně odvádět pot z těla. Nové dresy jsou za tímto účelem těsnější a ze zcela jiného materiálu nežli dresy staré.
Horká novinka je samozřejmě dalším impulzem pro prodej nových dresů a vlastně i všeobecně pro oblečení tohoto druhu. NHL společně s firmou Reebok vynaložila nemalé úsilí, aby dresy propagovala. Není nutné připomínat, že ve snaze něco nabízet, nemohou být zápory nového výrobku uváděny.
Hráči jsou však mimo toto obchodní spojení nezávislí, proto se jako konzumenti nebojí vyjádřit svůj nárok, který je hned krátce po startu sezóny dosti negativní. Odhlédneme-li od faktu, že několik nových klubových dresů vypadá hůře než ty staré, hráči si začínají stěžovat na záležitosti řekněme technického rázu. Pot během zápasu se prý skrze dres nevypařuje, nýbrž je naopak stéká do rukavic a do bruslí, což je nepochybně dost podstatné chyba, zvláště pro pohodlí při podávání maximálního výkonu.
Nové dresy tedy nesplnily ono velké očekávaní, které provázelo ony letní promo akce. Hráči si již v polovině první třetiny na střídačce sundávají rukavice, neboť chtějí mít suché ruce. Promáčené brusle také jistě není to, s čím by se dalo jen tak lehce hrát. Otázkou je, kde se stala chyba. Zatímco ve fotbale, kde je na těle výstroj minimální, může tato technologie fungovat, v hokeji zřejmě bude zapotřebí dlouhodobější vývoj. Dres je zde pouze svrchní části jinak mnohačetné výstroje.
I přesto nemůžeme očekávat, že dojde k návratu starých dresů. Do celé záležitosti je zataženo několik subjektů, takže musíme spíše čekat na další vývojovou řadu těch nových. Liga prý Reeboku tento nedostatek již sdělila a údajně se připravuje nová sada dresů, která by měla vše napravit. Do té doby budeme na střídačkách vídat zpocené hráče. Ne každá změna může být ihned dobrá, když přitom nesejde, zda je za tím velký světový koncern.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama