Jubileum končí prohrou

16. května 2008 v 13:38 | Libor Toman |  Sport
K dnešnímu dni jsem pro jeden z největších českých hokejových serverů sepsal již svůj 2000. článek, což je meta, na kterou jsem patřičně pyšný. Bohužel tento milník "zdobí" porážka mého oblíbeného klubu tj. Pittsburgh Penguins.
Vůbec první článek, který jsem pro NHLpro napsal, byl pouze kratičký report, který obsahoval celkem nepodstatné informace. Web se tehdy po krátké pauze opět rozjížděl a takových článků zde bylo plno. Dnes mí redaktoři již něco takového psát nesmějí, neboť zprávy tohoto druhu patří do rubriky "Jednou větou". Onen článek byl tehdy vlastně na zkoušku, protože web hledal nové redaktory. Nic delšího jsem zkrátka tvořit moc neuměl a sám sebe bych zcela určitě ani nevzal.
Nabízí se i další srovnání "teď a tehdy". Tehdy jsme neměli početnou čtenářskou obec a můj článek přečetlo sotva 200 lidí, dnes moje články přečte i 1000 lidí za den. Změnila se samozřejmě si sledovanost webu - dříve sotva přes tisíc (za den), letos v průběhu sezóny mezi 5000 - 6000 denně.
Na NHLpro jsem jedním z nejstarších členů redaktorského týmu (ne-li nejstarší) a také ho již dva roky řídím a dávám dohromady. Autorsky jsem také nejplodnější.
Koncem srpna to již bude tři roky (30. 9. 2005), co hokejové články píšu. V průměru tedy vytvořím dva články denně a jsou tedy i případy, kdy jich udělám tři - čtyři denně (maximum je zřejmě pět).
Nejkratší článek měl pouze několik vět, ten nejdelší byl dlouhý více jak tři stránky ve Wordu. Někdy jsem měl "dílo" hotové za dobu kratší než je 30 minut, jindy mi to trvalo i dvě hodiny. Články překládám, vymýšlím či částečně překládám a částečně vytvářím.
Díky inzerentům mi to i vynáší. Jistě by bylo nekorektní konkrétní čísla zveřejňovat, přesto si dovolím tvrdit, že nedostávám hodně, ale ani málo. Výdělek však rok od roku roste. Díky NHLpro jsem byl také již třikrát na Galaxii Sport, procvičil jsem si sloh a zdokonalil angličtinu. Jsou časy, kdy mě to baví a kdy vůbec. Přesto jsem vydržel a rozhodně bych chtěl pokračovat i nadále, protože si myslím, že moje práce má jisté směřování kupředu, když největší odměnou jsou naši přibývající čtenáři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sledujete NHL?

Ano. 39.2% (40)
Ne. 46.1% (47)
Pouze play-off. 14.7% (15)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama