Už v tom zase lítám!

8. července 2008 v 17:38 | Libor Toman |  Názory
O brigádě na Poště jsem tu psal již před rokem, ale protože je to pro mě aktuální, přidám i něco letos.
Celkem nečekaně jsem se rozhodl, že na tuto brigádu půjdu také počtvrté. Zahájil jsem tedy již čtvrtou sezónu, což je v rámci mých krátkodobých pracovních poměrů unikát. Dnes jsem se sám sebe ptal, jaktože mě to stále baví a proč je to moje nejoblíbenější brigáda ze všech (zažil jsem jich již opravdu hodně).
Někdo to totiž za nejlepší brigádu brát nemůže. Předně totiž musím říci, že nejde vůbec o jednoduchou práci. Roznášení a třídění pošty je závod s časem, což je vlastně první aspekt, který se mi líbí. Pokud mi práce vždycky utíká, tak je to vždy plus. A pak to vstávání, to opravdu nemám rád, ale kvůli brigádě na poště se vždycky záhadně překonám. Vše je také závislé na rozmarech počasí. Hned první týden bylo napřed ukrutné vedrou a na konci potom zase déšť, což je na pochůzce vůbec to nejhorší, co vůbec může být. Jen málokdo si uvědomí, jaké to je vysilující, když vám pět hodin prší na hlavu a vy s tím nemůžete nic dělat.
Zkrátka, být poštovní doručovatel(ka) je těžká práce, což si uvědomí pouze ti, kdož ji jednou alespoň na týden zkusili. Ostatním zůstane ve schránce pouze jeden dopis, který vůbec nenapovídá, jaké úsilí za ním stálo. Již loni jsem psal, že na hlavní poště Hradec Králové 2 je opravdu skvělý pracovní kolektiv, kde nesejde na dosaženém vzdělání či cokoli jiném. A to je pro mě, tedy pro člověka, který prošel vysokým školstvím a dále v něm postupuje, dosti kladné hodnocení. Ale je to tak, nikde jsem se na brigádě necítil tak dobře. Člověk se stálými doručovateli či spíše doručovatelkami cítí, když je zákazníci zatěžují nadměrným počtem balíčků či snad když na ně, stejně jako na vás, celý den prší.
Díky tomu všemu jsem se na letošní brigádu na poště opravdu těšil a to o své práci (brigádě) může říci jen málokdo. Možná, že zde také mám pocit, že odvedená práce za něco stojí. Vždyť díky mně může stálá paní doručovatelka odejít na zaslouženou dovolenou a odpočinout si od těžké celoroční dřiny. A i když většinou doručuji pouze reklamní letáky či účty, přesto je má práce důležitá. Starým lidem doručuji důchody a snažím se k nim být vždy milý. Úřední dopisy jsou nezbytné a pohledy jistě každého potěší. Nakonec, i můj bratr si opět vybral brigádu na poště. Navíc chodí na lokální pobočku, kde je vše ještě těžší.
Ani bych se nedivil, kdybyste tento článek nedočetli do konce. Kdo to nezažil, ten zkrátka nemůže pochopit význam a obsah těchto řádků. Pouze čiré nadšení napsalo tento text. Nadšení, které navzdory náročné lopotě tvrvá čtyři roky. Na poště bych nikdy nechtěl pracovat na stálo, neboť přiznávám, že bych to dlouhodobě nezvládl. Tím více mám respekt ke stálým zaměstnancům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jdete v létě někam na brigádu?

Ano. 43.5% (50)
Podle toho jakou práci seženu. 24.3% (28)
Ne. 32.2% (37)

Komentáře

1 Pavla Skl. Pavla Skl. | 10. července 2008 v 1:44 | Reagovat

Ahoj, Libore. Hezky jsi to napsal, není nad to, když člověka práce baví. Já už bohužel mohu jen vzpomínat na archeologický vykopávky, který jsou podle mě lepší, páč je na jednom místě a po delší dobu víc lidí. Díky nim jsem dostala impuls a nápad na diplomku.

2 Fisch Fisch | E-mail | 24. července 2008 v 23:06 | Reagovat

Davam ti za pravdu, ve svem osobnim zivote kazdou chvili posloucham, jaka je to silena pracovni cinnost. Nekdy si rikam, jak to vubec ta moje holka muze zvladat. Tato prace je financne nedocenena (jako ostatne plno jinych dulezitych zamestnani), je fyzicky narocna a uctu k ni lide take moc nemaji.

Jak Libore pises, kdo nezazil, ten zkratka nemuze pochopit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama