Top 10 hlášek z českých filmů

17. listopadu 2008 v 10:00 | Libor Toman |  Společnost
Citování hlášek a napodobování situací z tradičních českých filmů patří ke koloritu naší země. Některé snímky tohoto ražení se přímo staly legendárními, takže se jakoby okolo nich srocuje česká kultura, která je založena na humoru, často s notnou dávkou cynismu. Štiplavý humor byl totiž po několik let jediným způsobem politického protestu, který byl z velké části nepostižitelný politickým soukolím.
Následující výběr je samozřejmě čistě subjektivní, již jen proto, že se vyhýbá frázím, které ohraností ztratily své kouzlo. Skutečný "odborník na hlášky z českých filmů" musí tedy jít daleko více do hloubky a vytáhnout skutečné zlato na dně potoka. Zde je (nejen) můj výběr toho nej z povedených českých filmů:

10. "Thuh" (Marečku, podejte mi pero) - Začínáme velice stručně: Lze snad lépe vyjádřit namyšlenost a pohrdání?

9. "Máňa říkala, že to není směroplatný." (Kulový blesk) - Přispěl snad jiný film k rozšíření slova směroplatné a hlášky "Jakej proces? Velkej!"

8. "Fofrovačka na bránu..." (Ecce Homo) - Víte a o tom je vlastně ten sport. "Patičku....DRUHOU!"

7. "Zblbnul" (Tři veteráni) - Takhle to s námi muži bohužel je, naštěstí máme ty ženy. "Huráá, vpřed!"

6. "Kouříš? Piješ? Hovoříš pravdu?" (Dědictví aneb kurvahošigutentag)- Minimální etika člověka-občana. Pokračování zde. "Měli byste v tom udělat pořádek, kurva." "Bohumile, Bohumile, kurva se neříká!"

5. "Karbonizujte koksohydráty..." (Tajemství hradu v karpatech) - Inu i vědec je jenom člověk a potřebuje najíst. "Ohřejte mi párek!"

4. "Není uhlí" (Sněženky a machři) - Velice moderní výňatek. Studovaný člověk taky musí pracovat rukama. Pozor na to! "Pane učitel, vy jste studovaný člověk, dyk vy víte, že to uhlí nemá nožičky."

3. "STS Chvojkovice Brod" - Trénink je někdy k ničemu. "Raději se nebudeme poušťet do žádnejch větších akcí."

2. "Jdou sem, Pejzlarko..." (Poslušně hlásím) - Český člověk je zkrátka nevinný. "I vám pane strážmistře..."

1. "Ing. Králík" (Vrchní, prchni) - Záhrávat si s identitou se nevyplácí. "Jo, vrána. Vypadá jako vrána, ale je to králík!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maruška maruška | 24. listopadu 2008 v 14:45 | Reagovat

ahoj nevíte někdo kolik má IQ opice? a jezevčík?

2 Agealgeded Agealgeded | E-mail | Web | 2. října 2018 v 0:50 | Reagovat

Pression arterielle  est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre  moelle  bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-tension/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama