Hokej je stále více partnerská záležitost

10. dubna 2009 v 15:10 | Libor Toman |  Společnost
Původně publikováno na NHLpro.cz.

Ať již budete sledovat play-off NHL nebo Mistrovství světa, tak vás zcela určitě čeká velmi kvalitní hokej. A mnozí z vás jistě také již zjistili, že během vrcholných hokejových klání vedle vás sedí také vaše drahé polovičky.

Kdysi přijímaný stereotyp, který říká, že ženy nesledují sportovní přenosy a naopak svým partnerům nadávají, již totiž dávno neplatí. Ženy podle výzkumu stále častěji patří k fanynkám nejvíce rozšířených kolektivních sportů. A tento podíl není nikterak malý. Podle zjištění jde až o 40% pravidelných diváků. Prodejci suvenýrů to již dávno vědí a stále více tomu přizpůsobují svoji každodenní kolekci, neboť sekce s dámskou konfekcí se rozvíjí zdaleka nejvíce. Také na našem e-shopu si můžete několik dámských triček zakoupit.

Uskutečňuje se tedy sen každého muže nebo je to něco, co sebestřední dobyvatelé světa nevidí rádi? Penelope Lockwood z univerzity v Torontu se domnívá, že může jít často o dvousečnou zbraň. Muži možná mohou být rádi, že s nimi ženy sdílí jejich zájmy, avšak je také pravdou, že si málokdy nechají zasahovat do svého hájemství. "Bude zajímavé sledovat, co to udělá v kontextu manželství," řekla. "Zvláště když se v poslední době tolik lidí bere na základě společných zájmů."

Doktorka Lockwoodová přiznává, že společný zájem nejen v oblasti sportu může být nakonec výhrou. "Optimální situace nastane v případě, pokud jsou oba partneři na stejné rovině," řekla. "Pokud je jeden z partnerů v něčem lepší, tak je ten druhý motivován, aby se zdokonalil. Ale pokud se někdo skutečně zajímá o určitý styl hudby a najde si stejně orientovaného partnera, tak na tom může jenom vydělat."

Abychom se vrátili zpátky k hokeji, tak jde o to, abyste si našli přítelkyni, která dokáže vyjmenovat deset nejlepších střelců NHL rychleji než vy. Díky tomu se o hokej začnete intenzivněji zajímat a vaše vědomosti brzy nebudou mít konkurenci.

Jenže nebývá také sport únikem od partnerského života? Možná ano, avšak pokud ženy koukají na hokej spolu s vámi, tak vám přestanou nadávat a vy strávíte více času spolu. Psychologové totiž zjistili, že pokud jeden partner dělá většinu věcí odděleně, tak to většinou vnímá negativně. Hokejový pár by tedy měl být šťastnějším párem.

Ale co když se ženy neustále budou vyptávat na pravidla a záležitosti, které každý hokejový fanda ví? Ani to už v době internetu není problém. Již před deseti lety byla založena sportovní stránka pro fanynky, kde lze nabrat patřičné znalosti. A konečně: Nedívají se ženy na sportovní klání jenom proto, aby mohly sledovat pohledné sportovce? Ani to není tak úplně pravda. I když ženy vnímají sportovní aktéry jinak než muži, podobně jako je spíše zajímá opravdové zápolení. Ostatně, jak se asi my muži díváme na plážový volejbal žen?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vzal jste někdy svou přítelkyni do ZOO?

Ano.
Ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama